Toptan Elektronik Malzemeleri Satışı Yapan Firmalar

Elektronik sistemlerde kullanılan ve bunun yanında elektronlar ile elektronların eş alanlarını etkilemekte olan cihazlar ya da fiziki elemanlar elektronik malzeme olarak isimlendirilmektedir. Elektronik malzemelerde en az dü ve henüz fazlası olacak şekilde bağlamlantı noktaları vardır.

Elektronik Malzemeler Nelerdir?

Elektronik malzemeler genel olarak 3 çeşittir. Bunlar;

Pasif Dönem Elemanları

Hareketli Dönem Elemanları

Elektromekanik Dönem elemanları

Pasif Dönem Elemanları

Pasif devre elemanları, biricik bir element ile üretilmektedir. Bunun yanında alışverişlevini yerine getirmesi esnasında enerjiye gereksinim duymamaktadır. Bu malzemeler biricik tip malzemelerden üretilmektedir. Genel fakatçlar ile kullanılabilir. Elektronik devrelerin genelinde bu elemanlar bulunmaktadır. Bu sebeple yavuz bir şekilde teşhisnmaları ve fakatçlarına muvafık olarak kullanılmaları gerekir.

Hareketli Dönem Elemanları

Bu ürünler, en az 2 ya da henüz okkalı elementten yapım edilir. Çallıkışmaları muhtevain enerjiye gereksinim duymaktadır. Hiçbir başlarına kullanılabilirler fakat velut bir şekilde çallıkışmaları hesabına pasif devre elemanları ile kullanılmaları gerekmektedir. Özel fakatçlı kullanımlar muhtevain üretilmektedir. Kullanıldığı devre özelliklerine ve türlerine bakarak değalışverişkenlik gösterebilmektedir.

Elektromekanik Dönem Elemanları

Bu ürünlerin devinim fail bölümleri bulunur. Bunun yanında elektronik devreye katkı sağlamaları ile de bilinirler. Piezoelektrikler, kristaller ve rezonatörler örnek olarak verilebilir.

Kristaller; seramik dokumadadır. Koca frekansların elde edilmesi amacı ile kullanılır. Seramik rezonatör; orta frekans elde kılmak muhtevain kullanılmaktadır. Seramik filtre; radyo dalgalarında olan belli bir banddaki frekanslar muhtevain yeğleme edilmektedir. Elektriksel angajmanların sağlanması hesabına terminal ile konnektör kullanılır. Konnektörler ise kendi aralarında soket, screw terminal, pin header olarak üçe ayrılmaktadır.