Toptan Elektronik Malzemeleri Satışı Yapan Firmalar 3

Elektronik sistemlerde kullanılan ve bunun yanında elektronlar ile elektronların ortak alanlarını etkilemekte olan cihazlar ya da fiziksel elemanlar elektronik malzeme olarak isimlendirilmektedir. Elektronik malzemelerde en azca iki ve daha fazlası olacak şekilde ilgilantı noktaları vardır.

Elektronik Malzemeler Nelerdir?

Elektronik malzemeler umumi olarak 3 çeşittir. Bunlar;

Pasif Fasıl Elemanları

Etken Fasıl Elemanları

Elektromekanik Fasıl elemanları

Pasif Fasıl Elemanları

Pasif çevrim elemanları, hiçbir bir element ile üretilmektedir. Bunun yanında maslahatlevini alegori getirmesi esnasında enerjiye gereksinim duymamaktadır. Bu malzemeler hiçbir tip malzemelerden üretilmektedir. Genel fakatçlar ile kullanılabilir. Elektronik devrelerin genelinde bu elemanlar bulunmaktadır. Bu sebeple iyi bir şekilde teşhisnmaları ve fakatçlarına şık olarak kullanılmaları gerekir.

Etken Fasıl Elemanları

Bu ürünler, en azca 2 ya da daha bir küme elementten yapım edilir. Çtuzakışmaları için enerjiye gereksinim duymaktadır. Vahit başlarına kullanılabilirler ancak gür bir şekilde çtuzakışmaları yerine pasif çevrim elemanları ile kullanılmaları gerekmektedir. Özel fakatçlı kullanımlar için üretilmektedir. Kullanıldığı çevrim özelliklerine ve türlerine gereğince bileğmaslahatkenlik gösterebilmektedir.

Elektromekanik Fasıl Elemanları

Bu ürünlerin devinme fail taksimmleri bulunur. Bunun yanında elektronik devreye katkı sağlamaları ile bile bilinirler. Piezoelektrikler, kristaller ve rezonatörler örnek olarak verilebilir.

Kristaller; seramik kuruluşdadır. Ali frekansların elde edilmesi amacı ile kullanılır. Seramik rezonatör; meyan sıklık elde etmek için kullanılmaktadır. Seramik filtre; radyo dalgalarında olan belirli bir banddaki frekanslar için yeğleme edilmektedir. Elektriksel birlikların sağlanması yerine terminal ile konnektör kullanılır. Konnektörler ise kendi aralarında soket, screw terminal, pin header olarak üçe ayrılmaktadır.