Tahtakale Elektronik Toptancıları

Elektronik sistemlerde kullanılan ve bunun beraberinde elektronlar ile elektronların hissedar alanlarını etkilemekte olan cihazlar ya da fiziksel elemanlar elektronik malzeme olarak isimlendirilmektedir. Elektronik malzemelerde en az iki ve henüz fazlası olacak şekilde destelantı noktaları vardır.

Elektronik Malzemeler Nelerdir?

Elektronik malzemeler umumi olarak 3 çeşittir. Bunlar;

Pasif Dönem Elemanları

Etken Dönem Elemanları

Elektromekanik Dönem elemanları

Pasif Dönem Elemanları

Pasif devre elemanları, biricik bir element ile üretilmektedir. Bunun beraberinde aksiyonlevini adına getirmesi esnasında enerjiye gereksinim duymamaktadır. Bu malzemeler biricik tip malzemelerden üretilmektedir. Umumi ammaçlar ile kullanılabilir. Elektronik devrelerin genelinde bu elemanlar bulunmaktadır. Bu sebeple yavuz bir şekilde tanılamanmaları ve ammaçlarına mutabık olarak kullanılmaları gerekir.

Etken Dönem Elemanları

Bu ürünler, en az 2 ya da henüz şu denli elementten imal edilir. Çallıkışmaları bâtınin enerjiye gereksinim duymaktadır. Yek başlarına kullanılabilirler ancak bitek bir şekilde çallıkışmaları hesabına pasif devre elemanları ile kullanılmaları gerekmektedir. Özel ammaçlı kullanımlar bâtınin üretilmektedir. Kullanıldığı devre özelliklerine ve türlerine için değaksiyonkenlik gösterebilmektedir.

Elektromekanik Dönem Elemanları

Bu ürünlerin faaliyet fail taksimmleri bulunur. Bunun beraberinde elektronik devreye katkı sağlamlamaları ile de bilinirler. Piezoelektrikler, kristaller ve rezonatörler örnek olarak verilebilir.

Kristaller; seramik gestaltdadır. Mürtefi frekansların elde edilmesi amacı ile kullanılır. Seramik rezonatör; meyan kelime sıklığı elde etmek bâtınin kullanılmaktadır. Seramik filtre; radyo dalgalarında olan belli bir banddaki frekanslar bâtınin tercih edilmektedir. Elektriksel temasların sağlamlanması hesabına terminal ile konnektör kullanılır. Konnektörler ise kendi aralarında soket, screw terminal, pin header olarak üçe ayrılmaktadır.