Tahtakale Elektronik Toptancıları 4

Elektronik sistemlerde kullanılan ve bunun birlikte elektronlar ile elektronların kuma alanlarını etkilemekte olan cihazlar ya da fiziki elemanlar elektronik gereç olarak isimlendirilmektedir. Elektronik malzemelerde en azca iki ve elan fazlası olacak şekilde demetlantı noktaları vardır.

Elektronik Malzemeler Nelerdir?

Elektronik malzemeler umumi olarak 3 çeşittir. Bunlar;

Pasif çevrim Elemanları

Etken çevrim Elemanları

Elektromekanik çevrim elemanları

Pasif çevrim Elemanları

Pasif çevrim elemanları, yalnızca bir element ile üretilmektedir. Bunun birlikte fiillevini namına getirmesi esnasında enerjiye gereksinim duymamaktadır. Bu malzemeler yalnızca tip malzemelerden üretilmektedir. Umumi ammaçlar ile kullanılabilir. Elektronik devrelerin genelinde bu elemanlar bulunmaktadır. Bu sebeple eksiksiz bir şekilde teşhisnmaları ve ammaçlarına tatminkâr olarak kullanılmaları gerekir.

Etken çevrim Elemanları

Bu ürünler, en azca 2 ya da elan lüks elementten yapım edilir. Çdüzenışmaları midein enerjiye gereksinim duymaktadır. Hiç başlarına kullanılabilirler fakat müsmir bir şekilde çdüzenışmaları hesabına pasif çevrim elemanları ile kullanılmaları gerekmektedir. Özel ammaçlı kullanımlar midein üretilmektedir. Kullanıldığı çevrim özelliklerine ve türlerine bakılırsa bileğfiilkenlik gösterebilmektedir.

Elektromekanik çevrim Elemanları

Bu ürünlerin devinme eden bölümleri bulunur. Bunun birlikte elektronik devreye katkı sağlamaları ile bile bilinirler. Piezoelektrikler, kristaller ve rezonatörler örnek olarak verilebilir.

Kristaller; seramik kuruluşdadır. Erdemli frekansların elde edilmesi amacı ile kullanılır. Seramik rezonatör; orta sıklık elde buyurmak midein kullanılmaktadır. Seramik filtre; radyo dalgalarında olan belli bir banddaki frekanslar midein yeğleme edilmektedir. Elektriksel kontakların sağlanması hesabına terminal ile konnektör kullanılır. Konnektörler ise kendi aralarında soket, screw terminal, pin header olarak üçe ayrılmaktadır.