Eminönü Elektronik Toptancıları 5

Elektronik sistemlerde kullanılan ve bunun birlikte elektronlar ile elektronların şerik alanlarını etkilemekte olan cihazlar evet da fiziki elemanlar elektronik gereç olarak isimlendirilmektedir. Elektronik malzemelerde en az iki ve daha fazlası olacak şekilde bağlamlantı noktaları vardır.

Elektronik Malzemeler Nelerdir?

Elektronik malzemeler genel olarak 3 çeşittir. Bunlar;

Pasif Dönem Elemanları

Faal Dönem Elemanları

Elektromekanik Dönem elemanları

Pasif Dönem Elemanları

Pasif devre elemanları, nazar boncuğu bir element ile üretilmektedir. Bunun birlikte anlayışlevini adına getirmesi esnasında enerjiye gereksinim duymamaktadır. Bu malzemeler nazar boncuğu tip malzemelerden üretilmektedir. Umumi amaçlar ile kullanılabilir. Elektronik devrelerin genelinde bu elemanlar bulunmaktadır. Bu sebeple güzel bir şekilde teşhisnmaları ve amaçlarına onat olarak kullanılmaları gerekir.

Faal Dönem Elemanları

Bu ürünler, en az 2 evet da daha lüks elementten imal edilir. Çdüzenışmaları muhtevain enerjiye gereksinim duymaktadır. Tenha adım atarına kullanılabilirler fakat mübarek bir şekilde çdüzenışmaları yerine pasif devre elemanları ile kullanılmaları gerekmektedir. Özel amaçlı kullanımlar muhtevain üretilmektedir. Kullanıldığı devre özelliklerine ve türlerine bakılırsa bileğanlayışkenlik gösterebilmektedir.

Elektromekanik Dönem Elemanları

Bu ürünlerin aksiyon fail bölümleri bulunur. Bunun birlikte elektronik devreye katkı sağlamaları ile bile bilinirler. Piezoelektrikler, kristaller ve rezonatörler örnek olarak verilebilir.

Kristaller; seramik dokumadadır. Yüksek frekansların elde edilmesi amacı ile kullanılır. Seramik rezonatör; meyan sıklık elde kılmak muhtevain kullanılmaktadır. Seramik filtre; radyo dalgalarında olan belli bir banddaki frekanslar muhtevain tercih edilmektedir. Elektriksel bağlantıların sağlanması yerine terminal ile konnektör kullanılır. Konnektörler ise kendi aralarında soket, screw terminal, pin header olarak üçe ayrılmaktadır.