Elektronik Malzeme Toptancısı

Elektronik sistemlerde kullanılan ve bunun nezdinde elektronlar ile elektronların partner alanlarını etkilemekte olan cihazlar evet da fiziki elemanlar elektronik gereç olarak isimlendirilmektedir. Elektronik malzemelerde en azca iki ve henüz fazlası olacak şekilde ilişkilantı noktaları vardır.

Elektronik Malzemeler Nelerdir?

Elektronik malzemeler umumi olarak 3 çeşittir. Bunlar;

Pasif çevrim Elemanları

Faal çevrim Elemanları

Elektromekanik çevrim elemanları

Pasif çevrim Elemanları

Pasif devre elemanları, yekta bir element ile üretilmektedir. Bunun nezdinde işlevini adına getirmesi esnasında enerjiye gereksinim duymamaktadır. Bu malzemeler yekta tip malzemelerden üretilmektedir. Umumi lakinçlar ile kullanılabilir. Elektronik devrelerin genelinde bu elemanlar bulunmaktadır. Bu sebeple oflaz bir şekilde tanınmaları ve lakinçlarına tatminkâr olarak kullanılmaları gerekir.

Faal çevrim Elemanları

Bu ürünler, en azca 2 evet da henüz şu denli elementten imal edilir. Çaldatmaışmaları bağırsakin enerjiye gereksinim duymaktadır. Bir başlarına kullanılabilirler ancak doğurgan bir şekilde çaldatmaışmaları adına pasif devre elemanları ile kullanılmaları gerekmektedir. Özel lakinçlı kullanımlar bağırsakin üretilmektedir. Kullanıldığı devre özelliklerine ve türlerine nazaran değişkenlik gösterebilmektedir.

Elektromekanik çevrim Elemanları

Bu ürünlerin devinim eden taksimmleri bulunur. Bunun nezdinde elektronik devreye katkı katkısızlamaları ile de bilinirler. Piezoelektrikler, kristaller ve rezonatörler örnek olarak verilebilir.

Kristaller; seramik konstrüksiyondadır. Etkili frekansların elde edilmesi amacı ile kullanılır. Seramik rezonatör; orantı kelime sıklığı elde eylemek bağırsakin kullanılmaktadır. Seramik filtre; radyo dalgalarında olan belli bir banddaki frekanslar bağırsakin yeğleme edilmektedir. Elektriksel bağlantıların katkısızlanması adına terminal ile konnektör kullanılır. Konnektörler ise kendi aralarında soket, screw terminal, pin header olarak üçe ayrılmaktadır.