Elektronik Malzeme Toptancısı 2

Elektronik sistemlerde kullanılan ve bunun yanı sıra elektronlar ile elektronların ortak alanlarını etkilemekte olan cihazlar ya da fiziksel elemanlar elektronik malzeme olarak isimlendirilmektedir. Elektronik malzemelerde en az dü ve elan fazlası olacak şekilde rabıtalantı noktaları vardır.

Elektronik Malzemeler Nelerdir?

Elektronik malzemeler genel olarak 3 çeşittir. Bunlar;

Pasif Fasıl Elemanları

Etken Fasıl Elemanları

Elektromekanik Fasıl elemanları

Pasif Fasıl Elemanları

Pasif dönem elemanları, biricik bir element ile üretilmektedir. Bunun yanı sıra işlemlevini namına getirmesi esnasında enerjiye gereksinim duymamaktadır. Bu malzemeler biricik tip malzemelerden üretilmektedir. Umumi amaçlar ile kullanılabilir. Elektronik devrelerin genelinde bu elemanlar bulunmaktadır. Bu sebeple elleme bir şekilde tanılamanmaları ve amaçlarına yönlü olarak kullanılmaları gerekir.

Etken Fasıl Elemanları

Bu ürünler, en az 2 ya da elan lüks elementten yapım edilir. Çalışmaları kucakin enerjiye gereksinim duymaktadır. Hiçbir başlarına kullanılabilirler ancak bitek bir şekilde çalışmaları hesabına pasif dönem elemanları ile kullanılmaları gerekmektedir. Özel amaçlı kullanımlar kucakin üretilmektedir. Kullanıldığı dönem özelliklerine ve türlerine göre bileğişlemkenlik gösterebilmektedir.

Elektromekanik Fasıl Elemanları

Bu ürünlerin hareket eden taksimmleri bulunur. Bunun yanı sıra elektronik devreye katkı sağlamaları ile bile bilinirler. Piezoelektrikler, kristaller ve rezonatörler örnek olarak verilebilir.

Kristaller; seramik konstrüksiyondadır. Mualla frekansların elde edilmesi amacı ile kullanılır. Seramik rezonatör; meyan sıklık elde geçirmek kucakin kullanılmaktadır. Seramik filtre; radyo dalgalarında olan belli bir banddaki frekanslar kucakin tercih edilmektedir. Elektriksel bağlantıların sağlanması hesabına terminal ile konnektör kullanılır. Konnektörler ise kendi aralarında soket, screw terminal, pin header olarak üçe ayrılmaktadır.