Elektronik Malzeme Toptan Satış

Elektronik sistemlerde kullanılan ve bunun nezdinde elektronlar ile elektronların hissedar alanlarını etkilemekte olan cihazlar ya da fiziki elemanlar elektronik malzeme olarak isimlendirilmektedir. Elektronik malzemelerde en azca dü ve henüz fazlası olacak şekilde destelantı noktaları vardır.

Elektronik Malzemeler Nelerdir?

Elektronik malzemeler umumi olarak 3 çeşittir. Bunlar;

Pasif Dönem Elemanları

Aktif Dönem Elemanları

Elektromekanik Dönem elemanları

Pasif Dönem Elemanları

Pasif fasıl elemanları, bir bir element ile üretilmektedir. Bunun nezdinde medarımaişetlevini yerine getirmesi esnasında enerjiye gereksinim duymamaktadır. Bu malzemeler bir tip malzemelerden üretilmektedir. Umumi yalnızçlar ile kullanılabilir. Elektronik devrelerin genelinde bu elemanlar bulunmaktadır. Bu sebeple sağlıklı bir şekilde teşhisnmaları ve yalnızçlarına mutabık olarak kullanılmaları gerekir.

Aktif Dönem Elemanları

Bu ürünler, en azca 2 ya da henüz fazla elementten yapım edilir. Çalışmaları bağırsakin enerjiye gereksinim duymaktadır. Yekta adım atarına kullanılabilirler fakat mümbit bir şekilde çalışmaları yerine pasif fasıl elemanları ile kullanılmaları gerekmektedir. Özel yalnızçlı kullanımlar bağırsakin üretilmektedir. Kullanıldığı fasıl özelliklerine ve türlerine bakılırsa bileğmedarımaişetkenlik gösterebilmektedir.

Elektromekanik Dönem Elemanları

Bu ürünlerin devinme eden bölümleri bulunur. Bunun nezdinde elektronik devreye katkı sağlamaları ile bile bilinirler. Piezoelektrikler, kristaller ve rezonatörler örnek olarak verilebilir.

Kristaller; seramik strüktürdadır. Mualla frekansların elde edilmesi amacı ile kullanılır. Seramik rezonatör; orantı kelime sıklığı elde geçirmek bağırsakin kullanılmaktadır. Seramik filtre; radyo dalgalarında olan belli bir banddaki frekanslar bağırsakin yeğleme edilmektedir. Elektriksel kontakların sağlanması yerine terminal ile konnektör kullanılır. Konnektörler ise kendi aralarında soket, screw terminal, pin header olarak üçe ayrılmaktadır.