Elektronik Malzeme Satışı

Elektronik sistemlerde kullanılan ve bunun yanı sıra elektronlar ile elektronların ortak alanlarını etkilemekte olan cihazlar evet da fiziksel elemanlar elektronik gereç olarak isimlendirilmektedir. Elektronik malzemelerde en azca iki ve daha fazlası olacak şekilde rabıtalantı noktaları vardır.

Elektronik Malzemeler Nelerdir?

Elektronik malzemeler umumi olarak 3 çeşittir. Bunlar;

Pasif Dönem Elemanları

Enerjik Dönem Elemanları

Elektromekanik Dönem elemanları

Pasif Dönem Elemanları

Pasif fasıl elemanları, yek bir element ile üretilmektedir. Bunun yanı sıra teamüllevini yerine getirmesi esnasında enerjiye gereksinim duymamaktadır. Bu malzemeler yek tip malzemelerden üretilmektedir. Genel amaçlar ile kullanılabilir. Elektronik devrelerin genelinde bu elemanlar bulunmaktadır. Bu sebeple esen bir şekilde tanınmaları ve amaçlarına uygun olarak kullanılmaları gerekir.

Enerjik Dönem Elemanları

Bu ürünler, en azca 2 evet da daha fazla elementten imal edilir. Çdüzenışmaları dâhilin enerjiye gereksinim duymaktadır. Sessiz başlarına kullanılabilirler ancak semereli bir şekilde çdüzenışmaları yerine pasif fasıl elemanları ile kullanılmaları gerekmektedir. Özel amaçlı kullanımlar dâhilin üretilmektedir. Kullanıldığı fasıl özelliklerine ve türlerine için bileğteamülkenlik gösterebilmektedir.

Elektromekanik Dönem Elemanları

Bu ürünlerin eylem fail taksimmleri bulunur. Bunun yanı sıra elektronik devreye katkı katkısızlamaları ile bile bilinirler. Piezoelektrikler, kristaller ve rezonatörler örnek olarak verilebilir.

Kristaller; seramik kuruluşdadır. Etkili frekansların elde edilmesi amacı ile kullanılır. Seramik rezonatör; tutarlı frekans elde kılmak dâhilin kullanılmaktadır. Seramik filtre; radyo dalgalarında olan belli bir banddaki frekanslar dâhilin yeğleme edilmektedir. Elektriksel temasların katkısızlanması yerine terminal ile konnektör kullanılır. Konnektörler ise kendi aralarında soket, screw terminal, pin header olarak üçe ayrılmaktadır.