Elektronik Malzeme Satışı 1

Elektronik sistemlerde kullanılan ve bunun birlikte elektronlar ile elektronların müşterek alanlarını etkilemekte olan cihazlar ya da fiziki elemanlar elektronik gereç olarak isimlendirilmektedir. Elektronik malzemelerde en az iki ve elan fazlası olacak şekilde bağlamlantı noktaları vardır.

Elektronik Malzemeler Nelerdir?

Elektronik malzemeler umumi olarak 3 çeşittir. Bunlar;

Pasif Fasıl Elemanları

Etken Fasıl Elemanları

Elektromekanik Fasıl elemanları

Pasif Fasıl Elemanları

Pasif dönem elemanları, yekta bir element ile üretilmektedir. Bunun birlikte medarımaişetlevini alegori getirmesi esnasında enerjiye gereksinim duymamaktadır. Bu malzemeler yekta tip malzemelerden üretilmektedir. Umumi lakinçlar ile kullanılabilir. Elektronik devrelerin genelinde bu elemanlar bulunmaktadır. Bu sebeple yerinde bir şekilde tanılamanmaları ve lakinçlarına amelî olarak kullanılmaları gerekir.

Etken Fasıl Elemanları

Bu ürünler, en az 2 ya da elan bir tomar elementten imal edilir. Çkırmızıışmaları karınin enerjiye gereksinim duymaktadır. Biricik adım atarına kullanılabilirler fakat bitek bir şekilde çkırmızıışmaları namına pasif dönem elemanları ile kullanılmaları gerekmektedir. Özel lakinçlı kullanımlar karınin üretilmektedir. Kullanıldığı dönem özelliklerine ve türlerine göre değmedarımaişetkenlik gösterebilmektedir.

Elektromekanik Fasıl Elemanları

Bu ürünlerin davranış eden taksimmleri bulunur. Bunun birlikte elektronik devreye katkı sağlamaları ile de bilinirler. Piezoelektrikler, kristaller ve rezonatörler örnek olarak verilebilir.

Kristaller; seramik binadadır. Etkili frekansların elde edilmesi amacı ile kullanılır. Seramik rezonatör; orantı sıklık elde buyurmak karınin kullanılmaktadır. Seramik filtre; radyo dalgalarında olan belli bir banddaki frekanslar karınin tercih edilmektedir. Elektriksel bağlantıların sağlanması namına terminal ile konnektör kullanılır. Konnektörler ise kendi aralarında soket, screw terminal, pin header olarak üçe ayrılmaktadır.